Ağrısız Saç Ekimi | Saç Ekimi Hemen Bilgi Al2019-02-02T15:00:35+00:00
Ağrısız saç ekimi hangi tekniklerle uygulanabilir

Ağrısız Saç Ekimi Nedir? Nasıl yapılır? Kimlere Uygulanabilir ?

Ağrısız saç ekimi ve Traşsız saç ekimi son dönemlerde hastalar tarafından özellikle tercih ediliyor. Bu uygulamada ki ana esas hastaya iğnesiz saç ekimi opsiyonu ile ağrısız bir süreç geçirmesini sağlamak. Acısız ağrısız ekim ile hastalar normal hayata daha kolay dönerek, günlük hayata daha kolay adapte olabiliyor. 

Ağrısız Saç Ekimi 

Ağrısız saç ekimi, yani iğnesiz saç ekimi bir yöntem ya da uygulama tekniği değildir. Hastanın operasyon öncesi lokal anestezi süreci ile bağlıdır. 

ağrısız saç ekimi nasıl yapılır


Uygulanabilecek tüm teknikler öncesinde hastaya lokal anestezi uygulanması gerekir. Bazı hastaların iğne korkusu olması ya da iğneyi tercih etmemesi durumunda çözüm olarak ağrısız , iğnesiz saç ekimi uygulaması geliştirilmiştir. 

EstheGO olarak tüm hastalarımıza ağrısız ekim hizmeti sunuyoruz. 

Ağrısız anestezi ile hangi saç ekimi teknikleri uygulanabilir öğrenmek için doktorlarımız ile iletişime geçebilirsiniz

Sedasyon yöntemi ile Saç Ekimi 

Sedasyon Yöntemi ile saç ekimi, “ağrısız, iğnesiz saç ekimi” nin diğer bir adıdır. Klasik Saç ekimlerinde operasyona başlamadan önce hastanın ekim ve alım yapılacağı bölgelere iğne ile lokal anestezi uygulanmaktadır.  

Lokal anestezi iğnesinin hastanın kafasında birçok noktaya uygulanması gerekmektedir. Bu hastanın canının yanmasına ve konforunun bozulmasına neden olabilir. Bu neden dolayı operasyon süreci uzayabilmektedir. Fakat iğnesiz özel anestezi cihazları aracılığı ile saç ekimi anestezisi ağrısız bir şekilde yapıla bilinmektedir.  

Bu cihaz anesteziyi sağlayan maddeleri basınç ile deri altına püskürterek hastanın ağrısız ve acısız bir şekilde enjekte eder. Bu da hastanın ağrı duymadan anestezi altına alınmasına olanak sağlar.  

Ağrısız ekim sayesinde hastanın cildine sadece cihazın silikon başlığı temas eder. Bununla birlikte basınç sayesinde anestezi iğneli anesteziden ulaşa bilinen alandan daha çok alana daha çabuk ulaşır. 

Aklınızda kalan sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Ağrısız Saç Ekimi Hangi Tekniklerle Birlikte Uygulanabilir  

 Ağrısız saç ekimi hangi tekniklerle birlikte uygulanabilir sorusunun cevabı “tüm teknikler”.  Burada amaç hastaya ağrısız sızısız bir şekilde anestezi uygulanabilmesidir. Ağrısız ameliyatsız yani ağrısız, sızısız bu teknik aşağıdaki tekniklerle birlikte uygulanabilir. 

Traşsız ve Ağrısız saç ekimi yorumlarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.